Obraz: papież ssie sutek świni z twarzą o. Rydzyka. Jest donos do prokuratury

Dyrektor Radia Maryja skrzyżowany ze świnią pochyla się nad papieżem, który ssie mu sutek - to element obrazu "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców?. Dzieło rozjuszyło ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Jest już donos do prokuratury w tej sprawie - donosi Dziennik.pl.

"Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców" to współczesna wersja obrazu Jana Matejki autorstwa grupy The Krasnals. Na obrazie można zobaczyć karykaturalne wizerunki polityków, ludzi kultury i sztuki, przedstawicieli duchowieństwa i sportu. Między innymi papieża ssącego sutek świni mającej twarz dyrektora Radia Maryja.

W ocenie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą dzieło The Krasnals znieważa o. Tadeusza Rydzyka i papieża Jana Pawła II - informuje Dziennik.pl . Przewodniczący komitetu Ryszard Nowak złożył w tej sprawie zawiadomienie do poznańskiej prokuratury. Twierdzi, że grupa anonimowych artystów mogła złamać prawo.

Nowak planuje także zaapelować do prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego o usunięcie obrazu ze ściany biurowca Skalar Office Center.

"Według anonimowych źródeł zrobiono to celowo przed kanonizacją błogosławionego Jana Pawła II, która odbędzie się w dniu 27.04.2014 r." - napisał Nowak w zawiadomieniu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: