Namierzyli zaginionego boeinga? Chińczycy odebrali impulsowy sygnał. "Zgodny z sygnałem czarnych skrzynek"

Może zanosić się na przełom w poszukiwaniach zaginionego samolotu linii Malaysia Airlines. Jak informuje CNN - chiński patrolowiec odebrał sygnały, które mogą pochodzić z jego czarnych skrzynek. Australia potwierdza, że sygnały są zgodne z tymi, które nadają czarne skrzynki samolotów.

Jak podają agencje - sygnał o częstotliwości 37,5 khz odebrano w południowej części Oceanu Indyjskiego. Nie wiadomo, jak duże są szanse, że fale są wysyłane właśnie przez czarne skrzynki malezyjskiego boeinga.

Australijskie kierownictwo poszukiwań poinformowało , że sygnał odebrany przez chiński patrolowiec jest zgodny z tym nadawanym przez czarne skrzynki. Na obszarze, z którego odebrano sygnał zauważono także białe obiekty, które mogą być zaginionym boeingiem.

Wczoraj Sky News podało, że poszukiwania zaginionego boeinga weszły w "desperacką" fazę, gdyż za kilka dni czarne skrzynki po prostu przestaną działać i emitować jakiekolwiek sygnały.

Do katastrofy boeinga 777 doszło 8 marca. Wtedy to samolot z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów. Jego zaginięcie jest jedną z największych zagadek lotnictwa. Mimo upływu prawie miesiąca od tego tragicznego zdarzenia nadal nie udało się odnaleźć szczątków maszyny.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: