Antoni Macierewicz dopytywany o dokumenty wskazujące na to fałszerstwo nie chciał jednak zdradzać żadnych szczegółów.
Prokuratura już w listopadzie zeszłego roku umorzyła śledztwa m.in. w sprawie rzekomego zmanipulowania nagrań z rejestratorów prezydenckiego samolotu.
10 kwietnia, w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej, zespół Antoniego Macierewicza przedstawi kolejny raport dot. jej przyczyn. Raport liczy ok. 180 stron i jest zatytułowany: "Cztery lata po Smoleńsku". Ma zawierać m.in. opis rozpadu salonki Tu-154M i analizę działania rosyjskich specsłużb.
Z kolei w najbliższy poniedziałek - 7 kwietnia - Naczelna Prokuratura Wojskowa ma poinformować na konferencji prasowej o aktualnym stanie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. W czwartek śledztwo to zostało przedłużone o kolejne pół roku - do 10 października.
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS