Macierewicz: Mamy dowody, że czarne skrzynki tupolewa były sfałszowane [WIDEO]

- Za kilka dni (10 kwietnia, w 4. rocznicę katastrofy) zostanie opublikowany raport zespołu parlamentarnego, który przedstawi dowody na to, że czarne skrzynki były sfałszowane. Że ten odczyt czarnych skrzynek, który był w Polsce, został przez Rosjan zmieniony - powiedział w TVP Info Antoni Macierewicz. Wiceprezes PiS w programie ?Dziś wieczorem? przyznał, że dysponuje rosyjskimi materiałami, które mają być dowodem na fałszerstwa Rosjan.

Antoni Macierewicz dopytywany o dokumenty wskazujące na to fałszerstwo nie chciał jednak zdradzać żadnych szczegółów.

Prokuratura już w listopadzie zeszłego roku umorzyła śledztwa m.in. w sprawie rzekomego zmanipulowania nagrań z rejestratorów prezydenckiego samolotu.

10 kwietnia, w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej, zespół Antoniego Macierewicza przedstawi kolejny raport dot. jej przyczyn. Raport liczy ok. 180 stron i jest zatytułowany: "Cztery lata po Smoleńsku". Ma zawierać m.in. opis rozpadu salonki Tu-154M i analizę działania rosyjskich specsłużb.

Z kolei w najbliższy poniedziałek - 7 kwietnia - Naczelna Prokuratura Wojskowa ma poinformować na konferencji prasowej o aktualnym stanie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. W czwartek śledztwo to zostało przedłużone o kolejne pół roku - do 10 października.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: