Miller: Uchwała ws. gen. Błasika? To może uchwała o zadośćuczynieniu oficerom spotwarzonym przez Macierewicza?

PiS po raz kolejny rozgrywa sprawę katastrofy smoleńskiej w ramach kampanii wyborczej. To sygnał do wyznawców, do najtwardszego elektoratu - tak Leszek Miller ocenił w "Faktach po Faktach" propozycję Prawa i Sprawiedliwości, by specjalną uchwałą uczcić "brutalnie zbezczeszczoną" pamięć generała Andrzeja Błasika.

- Nie ma żadnego powodu, żeby w stosunku do tragicznej oczywiście, ale katastrofy lotniczej stosować oddzielne prawo. Jeśli chodzi o generała Błasika, to w żadnym polskim raporcie nie ma niczego, co uchybiałoby jego czci, więc to jest postulat dobry, ale nie do polskich polityków i polskich instytucji - stwierdził Leszek Miller w TVN24 , komentując propozycję Prawa i Sprawiedliwości.

Oferta dla wyznawców

- Jeśli już mamy naprawiać rozmaite nieścisłości czy oskarżenia, to Sejm może też przyjąć uchwałę o zadośćuczynieniu dla oficerów i żołnierzy WSI, których spotwarzył Antoni Macierewicz - stwierdził Miller. Jego zdaniem jest to kolejny przypadek, gdy PiS wykorzystuje sprawę katastrofy smoleńskiej w kampanii wyborczej.

- Trzeba mobilizować najbardziej twarde elektoraty i ten manewr PiS jest w tym kierunku. Nie chodzi o poszukiwanie nowych wyborców. Chodzi o wysłanie sygnału do tych przekonanych, do wyznawców religii smoleńskiej - ocenił.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: