"Rosjanie mają znakomitego agenta, by rozwalać polską politykę. Tym agentem jest PiS"

"Normalny europejski kraj wyrzuciłby za burtę rodzaj polityki prowadzony przez PiS" - mówił w TVN24 Andrzej Celiński, przewodniczący Partii Demokratycznej. Komentował w ten sposób pomysł partii Jarosława Kaczyńskiego, aby powstała ustawa dot. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

- Potrzebna jest ustawa o wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej, która by przewidywała pewne, nawet bardzo daleko idące możliwości - oświadczył Jarosław Kaczyński, lider PiS. Jego zdaniem ustawa miałaby doprowadzić do "zdecydowanego, intensywnego śledztwa".

- Teoria zamachu w Smoleńsku to kompletna bzdura. Rosjanie mają znakomitego agenta, by rozwalać polską politykę. Tym agentem jest PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem - stwierdził w TVN24 Andrzej Celiński, przewodniczący Partii Demokratycznej.

Celiński dodał, że jego zdaniem polityka uprawiana przez Prawo i Sprawiedliwość jest sprzeczna z narodowym interesem, ponieważ sugeruje brak suwerenności Polski. - Normalny europejski kraj wyrzuciłby za burtę rodzaj polityki prowadzony przez PiS - podsumował Celiński.

Więcej o: