Jeden z najlepszych żartów primaaprilisowych wcale nie był żartem. Rzeźby Jana Pawła II zamiast drzew

Rzeczywistość potrafi być bardziej przewrotna niż najbardziej wyszukane żarty. Satyryczny serwis Joemonster.org uznał za jeden z najlepszych dowcipów na 1 kwietnia ten, o wycince drzew w Kraśniku, które to mają być zastąpione rzeźbami papieża. Sęk w tym, że to wcale nie był żart

Sprawę wycinki 231 drzew w kraśnickim parku miejskim, który od ubiegło czwartku nosi imię Jana Pawła II - opisał wczoraj Dziennik Wschodni . Urzędnicy przekonywali, że wycięte lipy powrócą na swoje miejsce, ale już w innej postaci. Zamiast nich park ma bowiem ozdabiać 12 rzeźb przedstawiających papieża Polaka, a to jako aktora, górskiego turystę czy też kajakarza.

- Rzeźby będą miały około 180 cm wysokości, choć jeden z artystów chce stworzyć dwumetrowe dzieło - tłumaczył jeden z organizatorów akcji.

Rzeźby, bez względu na to, czy zostaną ukończone, czy też nie - mają zostać zaprezentowane mieszkańcom Kraśnika 27 kwietnia, a więc w dniu kanonizacji Jana Pawła II. - Drzewa wrócą do parku w postaci rzeźb - uspokajał zaniepokojonych Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Wielu internautów wietrzyło w tej informacji primaaprilisowy żart. Wydawała się ona tak niewiarygodna, że trafiła nawet na listę najlepszych żartów stworzonych przez satyryczny serwis Joemonster.org.

Problem w tym, że jak informuje dziś redakcja "Dziennika Wschodniego" - drzewa naprawdę zostały już wycięte, a kraśnicki magistrat podtrzymuje plany prezentacji rzeźb w dniu kanonizacji papieża Polaka.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: