Uprawiają duchowy fitness dla Jana Pawła II. Tak przygotowują się do jego kanonizacji

?26 dni pod prąd? - to hasło brzmi niczym katorżnicze wyzwanie sportowe. I rzeczywiście chodzi tu o fitness, tylko że w wymiarze duchowym. Codzienne wyzwania, zadania i refleksje - i tak aż do 27 kwietnia. To zorganizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II akcja, która ma przygotowywać młodych Polaków do kanonizacji papieża Polaka.

"Duchowy fitness" , "'26' Wojtyły" tymi kojarzącymi się sportowo terminami organizatorzy akcji, która wystartowała dzisiaj - namawiają młodych, wierzących ludzi do mentalnego treningu przed ważnym dla nich wydarzeniem, jakim pod koniec kwietnia będzie włączenie Karola Wojtyły w poczet świętych. Hasłem przewodnim mają dla nich być słowa Jana Pawła II: "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd".

- Codziennie będziemy publikować dwa wyzwania - duchowe, takie żeby przyniosły nam i ludziom wokół nas jakiś pożytek - czytamy na facebookowym profilu przedsięwzięcia. Jakie to zadania? Jednym z pierwszych było powiedzenie albo napisanie czegoś miłego dowolnie wybranej osobie. Kolejnym - modlitwa w czyjejś intencji.

W serwisie YouTube znalazł się już też filmik promujący akcję.

 

- Duchowy fitness w intencji papieża Polaka to nasz autorski pomysł, nie wzorowaliśmy się na nikim - mówi nam Jerzy Nagórski z Centrum Myśli Jana Pawła II. - Jeśli ta inicjatywa się spodoba, to pomyślimy nad jakąś jej kontynuacją, już po kanonizacji - dodaje. - Poprzez kulturę i animację chcemy upowszechniać uniwersalne wartości płynące z nauczania Jana Pawła II - wyjaśnia ideę przedsięwzięcia.

Akcja Centrum Myśli Jana Pawła II nie bez powodu rozpoczęła się właśnie dzisiaj. 2 kwietnia obchodzimy bowiem 9. rocznicę śmierci Karola Wojtyły. Datą graniczną inicjatywy będzie zaś wspominany już 27 kwietnia - dzień, w którym Jan Paweł II wraz z Janem XXIII zostaną ogłoszeni świętymi podczas uroczystości w Watykanie. W Warszawie na placu Piłsudskiego będzie można oglądać te uroczystości na żywo na telebimach podczas centralnych obchodów kanonizacji.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz film "

">Jan Paweł II: Nie lękajcie się" pierwszą w Polsce, pełną fabularną biografię Jana Pawła II. Film, z główną rolą Thomasa Kretschmanna (King Kong, Pianista) w wzruszający sposób porusza najistotniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego. Film dostępny na Kinoplex.pl >>

Więcej o: