"Żałuję tylko słowa "sorry". Pierwszy raz traktowano mnie jak blondynkę"

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska nominowana jest do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Słuchacze docenili profesjonalizm i zerwanie z obłudnym językiem polityki, co najlepiej pokazała słynna wypowiedź pani minister "Sorry, taki mamy klimat". - Żałuję tylko słowa "sorry", bo ja tak nie mówię. Po raz pierwszy w moim 50-letnim życiu zostałam atakowana jako kobieta, traktowano mnie jak blondynkę - wspominała w TOK FM wicepremier.

Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska jest wśród trójki nominowanych do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk.

- Słuchacze uzasadnili, że premier Bieńkowska przerwała obłudny język polityki. Nominowali panią także za rzetelność i profesjonalizm. Powiedziałabym, że została pani nominowana do nagrody za "Sorry, taki mamy klimat" - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM" Janina Paradowska.

- To ogromny zaszczyt, bo to fajne radio, którego słucha bardzo dużo fajnych ludzi. Dziękuję za nominację. Choć mnie nagrody trochę tremują - dziękowała wicepremier. I przyznała, że awantura, która wybuchła po jej słowach, wiele ją nauczyła. - Przepraszać nie miałam za co. Żałuję tylko słowa "sorry", bo ja tak nie mówię. Zobaczyłam, jak wyglądają nasze media... Po raz pierwszy w moim 50-letnim życiu zostałam zaatakowana jako kobieta. Po raz pierwszy traktowano mnie jak blondynkę. To dla mnie nowe doświadczenia.

Obietnica

Bieńkowska ma za sobą blisko cztery miesiące pracy na nowym stanowisku, zapoznawanie się z resortem infrastruktury oraz sporo decyzji personalnych. Między innymi zmiany w GDDKiA. Obiecuje kolejne.

- Musimy postawić na nogi kolej. To dla mnie, powiedziałabym, zadanie osobiste i priorytetowe. Mam nadzieję, że do tego doprowadzę - stwierdziła w TOK FM. Choć wie, że cierpliwość pasażerów może się kończyć. - Ten rok jest szczególnie ciężki dla pasażerów kolei. Bo trzeba wydać dwa razy więcej pieniędzy na inwestycje niż przed rokiem.

Ale kolej to niejedyny problem wicepremier Bieńkowskiej. - Stawiamy na nogi Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Tak nie może działać firma państwowa: 9 tys. średnia pensja, 36-miesięczna odprawa dla pracowników. Pewnie skończy się sporymi zwolnieniami.

O tym, czy Elżbieta Bieńkowska zdobędzie Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk, dowiemy się 1 kwietnia. Pozostałymi kandydatami są prof. Monika Płatek i Krzysztof Olkowicz, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie.

Więcej o: