Petycja na stronie Białego Domu: Oddajcie Alaskę Rosji

Na oficjalnej stronie Białego Domu pojawiła się petycja o... oddanie Alaski Rosji. Dlaczego? Ponieważ "grupa syberyjskich Rosjan przekroczyła przesmyk (Cieśninę Beringa.) 10-16 tysięcy lat temu". Zebrano już prawie 28 tysięcy podpisów.

Autorzy petycji chcą "secesji Alaski od USA i przyłączenia jej do Rosji". Swoje żądanie argumentują faktem, że pierwsi Rosjanie mogli przekroczyć przesmyk obecnie nazywany Cieśniną Beringa nawet... 10-16 tysięcy lat temu. Najwyraźniej nie przeszkadza im fakt, że - o ile rzeczywiście coś takiego mogło mieć miejsce - na Alaskę mogły dotrzeć wówczas co najwyżej ludy praindoeuropejskie. Być może dokonały tego na grzbietach mamutów...

W uzasadnieniu znajdziemy też argument, że przed Amerykanami Alaskę odwiedzili - 21 sierpnia 1732 roku - członkowie ekspedycji Szestakowa i Pawluszki na statku St. Gabriel.

Argumentacja przemówiła do wielu osób. Do tej pory petycję podpisało prawie 28 tysięcy osób. Aby Biały Dom musiał na nią odpowiedzieć, podpisów musi być 100 tysięcy.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: