"Panie premierze, trzeba dać wreszcie szansę pacjentom. Odwołanie min. Arłukowicza to pierwszy krok"

Tomasz Sekielski apeluje o odwołanie ministra zdrowia. - Moim zdaniem, Bartosz Arłukowicz nie radzi sobie na stanowisku ministra zdrowia. Moim zdaniem premier nie powinien zwlekać. Dawanie kolejnej szansy ministrowi nic nie da. Panie premierze, trzeba dać wreszcie szansę pacjentom - mówił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Minister zdrowia wywiązał się z polecenia premiera i przygotował projekt zmian, które mają skrócić kolejki do lekarzy specjalistów. Ale zdaniem Tomasza Sekielskiego, nie powinno to zmieniać bardzo złej oceny pracy Bartosza Arłukowicza. - Już siedem lat pracuje rząd PO-PSL. I jak teraz słyszę, że zaczyna się rozwiązywanie problemu kolejek do lekarzy specjalistów, to mogę się tylko zaśmiać. Co państwo do tej pory robili? - pytał polityków Platformy Obywatelskiej gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Według dziennikarza, kolejnych argumentów za przeprowadzeniem gruntownych zmian w resorcie zdrowia dostarcza artykuł w "Gazecie Wyborczej" - "Pacjentów coraz więcej, a... pielęgniarek brak". Z tekstu wynika, że grozi nam, że "wkrótce nie będzie komu opiekować się chorymi", bo coraz mniej kobiet chce być pielęgniarkami - a "w ciągu ośmiu lat na emerytury odejdzie 30 proc. pielęgniarek".

- To bardzo niepokojące informacje. Chciałoby się powtórzyć pytanie, zawarte w artykule, "Co pan na to, ministrze Arłukowicz". Ale czy w ogóle jest sens zadawania takiego pytania? Bo pewnie usłyszymy, że w ministerstwie trwają prace, które mają wprowadzić rozwiązania systemowe... Nie ma czasu na zapowiedzi, niekończące się analizy i szykowanie projektu, który zapomniany wyląduje ostatecznie w ministerialnej szufladzie. Bartosz Arłukowicz nie radzi sobie na stanowisku ministra zdrowia. Moim zdaniem premier nie powinien zwlekać. Dawanie kolejnej szansy ministrowi nic nie da. Panie premierze, trzeba wreszcie dać wreszcie szansę pacjentom. Odwołanie ministra i powołanie specjalisty to pierwszy krok w tym kierunku - uważa Tomasz Sekielski.

Więcej o: