Sekrety życia żigolaka i faszyzm Rafała Ziemkiewicza oraz polscy poplecznicy Putina [W TYGODNIKACH]

Władimir Putin, Rosja i jej wpływy w Polsce - oto tematy, które dominują w najnowszych wydaniach polskich tygodników. Ale na okładkę "Wprost" daje celebrytów startujących do europarlamentu, a "Newsweek" kolejną falę polskiej emigracji. O czym jeszcze przeczytamy? Oto okładkowe tematy najnowszych numerów tygodników.

Zobacz wszystkie okładki

Okładkowy temat "Wprost" to kandydaci - celebryci wystawiani przez partie polityczne w eurowyborach. Na okładce znaleźli się Izabela Łukomska-Pyżalska i Michał Bąkiewicz. "Jeszcze nigdy w wyborach do europarlamentu polskie partie nie wystawiły tylu celebrytów, co w tym roku. Politycy mają wobec nich prosty plan: wykorzystać i rzucić" - pisze Katarzyna Nowicka. W najnowszym numerze także wywiad Magdaleny Rigamonti z Krystyną Kurczab-Redlich - polską dziennikarką, która 15 lat pracowała w Rosji oraz tekst o szczepieniu dzieci. Nie zabraknie też najgłośniejszego politycznego transferu ostatniego czasu - o Michale Kamińskim piszą Agnieszka Burzyńska i Michał Majewski. >>> Więcej we "Wprost".

"Newsweek" na okładce umieścił temat kolejnej fali emigracji. O emigrantach - młodych, wykształconych, którzy wyjeżdżają i nie mają zamiaru wracać jest tekst numeru "Emigracyjny efekt domina". Tygodnik zgłębia też tajniki życia żigolaków w tekście pod tytułem "Seks oralny z trzepaniem dywanu". W najnowszym numerze nie zabraknie też tematyki wschodniej, która dominuje ostatnio w mediach. Majdan większy niż Plac Czerwony to tytuł wywiadu z Jerzym Bahrem, byłym ambasadorem Polski w Moskwie, który wyjaśnia, dlaczego Rosji nie stać na nową zimną wojnę. >>> Więcej w "Newsweeku".

''W sieci''''W sieci'' Fot. wsieci.pl Na okładce "W sieci" Daniel Olbrychski w roli Kmicica, a w tle moskiewski Kreml. "Zaskakująca wolta, Olbrychski krytykuje Putina. Czy inni też się przebudzą?" - pyta tygodnik. "Osoby uprawiające w naszym kraju kremlowską narrację powinny co najmniej znaleźć się w sferze bojkotu i medialnego milczenia" - pisze w temacie numeru Piotr Skwieciński, analizując prorosyjskie wypowiedzi w polskich mediach. Rosyjskie wpływy w Polsce śledzą też Piotr Litka i Marcin Mamoń, którzy piszą o stypendiach Gazpromu dla polskich doktorantów. W numerze też rozmowa z Michałem Kamińskim o jego starcie z list wyborczych PO. >>> Więcej w "W sieci".

embed

"Do rzeczy" na okładce umieszcza Rafała Ziemkiewicza z czerwonym stemplem - swastyką na czole. "Jak zostałem polskim faszystą. Sprawdź, czy tobie też to grozi" - pisze publicysta. Poza tym w najnowszym numerze analiza polityki Władimira Putina oraz tekst o tym, kto w Polsce popiera rosyjskiego prezydenta i jego politykę wobec Ukrainy. Tygodnik pisze też o polskich możliwościach militarnych i omawia sylwetką ministra obrony, zapowiadając to na okładce hasłem "Jak Donald Tusk rozbroił Polskę". Tak jak w pozostałych tygodnikach, nie zabraknie tez tematyki ukraińskiej. O szansach na polsko - ukraińskie pojednanie pisze ksiądz Isakowicz-Zaleski.

>>> Więcej w "Do rzeczy".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS