Ks. Oko: "Współczesne media zachwycone genderyzmem są jak kowboje pędzący ludzi w przepaść"

- Głównym narzędziem genderyzmu jest brutalna seksualizacja dzieci, prowadząca do deprawacji. To dążenie do absolutnej, totalitarnej władzy nad człowiekiem - mówił wczoraj w Płocku ks. Dariusz Oko.

Ks. Oko był gościem spotkania odbywającego się w ramach cyklu ,,Laboratorium idei", z udziałem płocczan, księży i kleryków. Prelegent wskazał, że zwolennicy gender przekonują, iż studia nad znaczeniem płci mają przyczyniać się do równouprawnienia kobiet. Stwierdził jednak, że prawdziwym ,,mistrzem świata" w równouprawnieniu kobiet jest chrześcijaństwo. - Można rozpatrywać płeć w sensie kulturowym, ale po co robić z tego naukę chcącą wytłumaczyć wszystko, co się dzieje na świecie? - pytał obecnych.

Dodawał również, że "współczesne media zachwycone genderyzmem są jak kowboje pędzący ludzi w przepaść". - Genderyzm to totalna, globalna rewolucja seksualna. Jego głównym narzędziem jest brutalna seksualizacja dzieci. Gdy się to uda, odetnie się je od chrześcijańskiego przekazu kulturowego - seks przesłoni wartości duchowe - stwierdzał ks. Oko.

Jako cechy genderyzmu ks. Oko wymieniał "fanatyczną propagandę odmienności, obsesji seksualnych, zachowań niestandardowych, głównie homoseksualizmu; pogardę dla ludzi o innych przekonaniach, zwłaszcza wierzących", a także gender mainstreaming, który według duchownego jest "dążeniem do absolutnej, politycznej, totalitarnej władzy".

- Genderyzm to postmodernistyczny bełkot, klęska rozumu ateistycznego. Jeśli nie doceniamy wartości wyższych, to zapadamy się w niższe. Pryncypium dla genderyzmu nie jest walka z Kościołem, ale seksualizacja młodzieży - przekonywał ks. Oko.

- Najpiękniejsi ludzie wyszli z chrześcijaństwa - przekonywał teolog. - Najpiękniejszym człowiekiem był Jezus. To z chrześcijaństwa wywodzi się Matka Teresa i bł. Jan Paweł II. Najbardziej wartościowi ludzie wyszli ze zdrowych rodzin. Jedynie monogamia jest źródłem rozwoju kulturowego - podkreślał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: