"Wypożyczajcie książki". Lubelskie bibliotekarki "wygrywają internet" serią niezwykłych zdjęć [FOTO]

"Przygotowałyśmy dla Was nietypową kampanię promującą książki, które możecie wypożyczyć w naszej bibliotece :)" - napisały na Facebooku bibliotekarki z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Co zrobiły? W bardzo pomysłowy sposób zapozowały do zdjęć tak, by ich poza stała się "elementem" okładki książki, który wychodzi poza papier.

"Lajkujcie, udostępniajcie! I jak u nas może być nudno?" - zachęcają w tym samym wpisie bibliotekarki z Lublina. I rzeczywiście - jeżeli podobny dystans, poczucie humoru i pomysłowość towarzyszą im każdego dnia, to lektura książek w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie musi być po prostu czystą przyjemnością:

Post by Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie .

Akcja błyskawicznie rozniosła się po Facebooku. W komentarzach posypały się pochwały, a popularny profil "Get More Social" podał ją dalej do szerszej publiczności:

Post by Get More Social .

Internauci w komentarzach chwalili: "Gratuluję pomysłu"; "Fantastyczne zdjęcia. Wasza aranżacja doskonała, niepowtarzalna z tymi modelami. Gratulacje"; "Brawo dziewczyny!"; "Świetne. Bardzo twórcze. Zachęcające do czytania. BRAWO!"; "Nareszcie powiew świeżości i wyobraźni! Świetne".

Niektórzy z komentujących, chwaląc, podkreślali, że sam pomysł nie jest nowy i dodawali odnośniki do blogów publikujących podobne zdjęcia, m.in. działającego tak od 2008 r. Corpus Libris . Ale nawet oni - i niemal wszyscy komentujący internauci - podkreślali pomysłowość pań bibliotekarek i znakomity dobór modelek oraz stylizację odzieży - dzięki czemu wrażenie "przedłużenia" okładki książki w rzeczywistość jest tak efektowne.

Zobacz galerię wszystkich zdjęć z lubelskiej biblioteki>>

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: