Ikea wycofuje baldachimy do dziecięcych łóżeczek. "Ryzyko uduszenia"

"Klienci posiadający kupiony w IKEA baldachim przeznaczony do łóżeczka dziecięcego proszeni są o nieużywanie go w miejscu przebywania niemowląt i małych dzieci" - czytamy na oficjalnej stronie Ikei. Okazuje się, że produkt może być bardzo niebezpieczny. "Istnieje ryzyko uduszenia" - informuje Ikea.

Akcję wycofywania ze sklepów baldachimów do dziecięcych łóżeczek Ikea rozpoczęła po serii alarmujących sygnałów od klientów. - IKEA postanowiła przeprowadzić akcję naprawczą ze względu na potencjalne ryzyko uduszenia związane z tymi produktami - czytamy na oficjalnej stronie sieci.

- Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak do IKEA dotarły informacje o przypadkach, gdy niemowlę wciągnęło do łóżeczka siatkę baldachimu i zaplątało się w nią, owijając nią swoją szyję - dodają autorzy notki.

Problem dotyczy modeli: Legendarisk, zestaw Minnen, Barnslig Boll, Minnen Brodyr, Himmel, Fabler, Tissla i Klammig. W sumie Ikea od roku 1996 sprzedała ok. 2,7 milionów sztuk takich baldachimów. Problem dotyczy wszystkich sklepów sieci na całym świecie.

Ikea zapowiada, że każdy klient, który zwróci baldachim do sklepu, otrzyma pełny zwrot pieniędzy.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: