Poseł PiS chce pomóc "Gazecie Polskiej": "Mamy dobre relacje z proboszczami... W Bielsku-Białej pójdą delegacje"

- Skąd bierze się sukces tygodników "Gość Niedzielny" i "Niedziela"? Stąd, że są sprzedawane w kościołach - mówił na posiedzeniu parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa poseł PiS Stanisław Pięta. I przedstawił pomysł: niech "Gazeta Polska" będzie kolportowana właśnie w kościołach.

Posłowie na posiedzeniu Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa rozmawiali z Tomaszem Sakiewiczem i Grzegorzem Tomaszewskim (prezesem zarządu wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie") na temat, zdaniem Sakiewicza, problemów z kolportażem ich pism przez RUCH SA.

Wśród osób obecnych na sali był też Stanisław Pięta z Prawa i Sprawiedliwości, który stwierdził: - Chciałbym zaproponować rozwiązanie alternatywne: skąd bierze się sukces tygodników "Gość Niedzielny" i "Niedziela"? Stąd, że są sprzedawane w kościołach. Wydaje mi się, że nie ma żadnych powodów, żeby "Gazeta Polska" nie mogłaby być sprzedawana również w kościołach.

Delegacje do kościołów

- Wielu z nas ma bardzo dobre relacje z proboszczami. Myślę, że można byłoby tę sprawę rozpoznać - kontynuował Pięta. - U nas w Bielsku-Białej zebrał się klub "Gazety Polskiej", podzielono miasto na poszczególne segmenty. Do wszystkich proboszczów pójdzie delegacja z prośbą o wystawianie także "Gazety Polskiej" w kościele w związku z haniebną polityką RUCHU SA - podsumował parlamentarzysta.

W skład Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa wchodzą tylko posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, oprócz jednego posła niezrzeszonego.

Więcej o: