"Radni z Tomaszowa przyjęli uchwałę o gender. Wsparli Kempę, choć nawet Kościół wycofuje się z tych głupstw"

"W Tomaszowie zdwojone siły rodzinno-polityczne zadziałały prewencyjnie, wydając bardzo ważną uchwałę broniącą dzieci przed gender, które 'wulgaryzuje miłość i uczciwość oraz wszystko, co dotyczy małżeństwa i rodziny'. Tylko dwóch radnych wykazało się zdrowym rozsądkiem i brakiem chrześcijańskiej czujności" - pisze w najnowszym "Wprost" prof. Magdalena Środa.

Prof. Środa relacjonuje, jak w Tomaszowie przyjęto... uchwałę o gender. "Na 20 obecnych na sali radnych tylko dwóch wykazało się zdrowym rozsądkiem i brakiem chrześcijańskiej czujności. Czternastu dało się poprowadzić pani radnej wspierającej zapewne polityczną akcję Beaty Kempy, bo dziś już nawet Kościół wycofał się z takiego głupstwa, jakim jest walka z nieistniejącym wrogiem gender. Tylko Kempa się trzyma i tylko do wyborów" - pisze etyczka.

Jej zdaniem dokument wydany przez radę jest "kuriozalny" i zakłada potrzebę ochrony "chrześcijańskiej prawdy". "To niestety nader częste, że pracownicy samorządowi czują potrzebę ochrony raczej 'chrześcijańskich prawd' niż obywateli i obywatelek przed niesprawiedliwością; raczej polityki Kościoła niż polityki doczesnej wspólnoty" - podkreśla Środa.

Profesorka podsumowuje, że szkoda, że radni zajmują się gender zamiast pomóc niepełnosprawnej dziewczynie, która w ich gminie została zwolniona przez urząd miasta.

Cały komentarz Środy w najnowszym wydaniu "Wprost".

Więcej o: