Graś: Sawicki? "Tusk raczej nie będzie przeciw". Kamiński? "Zmienił się". Otylia? "Dajmy szansę"

- Kandydatura Marka Sawickiego na nowego ministra zostanie przez premiera najprawdopodobniej zaakceptowana - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Graś. Były rzecznik rządu komentował też start byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego i pływaczki Otylii Jędrzejczak z list PO do Parlamentu Europejskiego.

W rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM Graś stwierdził, że "ze strony premiera nie będzie najprawdopodobniej przeszkód" co do kandydatury Sawickiego. - Rolnicy są w trudnej sytuacji. Wszystkie ręce na pokład - powiedział były rzecznik rządu.

Graś: Obserwowaliśmy ewolucję Kamińskiego

Graś komentował też kontrowersyjne kandydatury do europarlamentu z list PO. Przypomnijmy: kandydatami Platformy są m.in. były spin doktor PiS, zdeklarowany konserwatysta Michał Kamiński, i niemająca do tej pory wiele wspólnego z polityką pływaczka Otylia Jędrzejczak.

- Więcej radości z jednego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych - tak ocenił start Kamińskiego Graś. Dodał, że "ewolucja Michała Kamińskiego" postępowała, a PO obserwowała to i wystawiła na Lubelszczyźnie człowieka, który pomoże partii walczyć o prawicowy elektorat. - Jestem przekonany, że Michał Kamiński będzie gryzł ziemię, żeby zdobyć mandat do PE. Takiego człowieka potrzeba - stwierdził Graś.

"Dajmy Otylii szansę"

Kandydaturę Otylii Jędrzejczak określił jako "propozycję regionalnych struktur [Jędrzejczak startuje w okręgu kujawsko-pomorskim - red.]". - Byłbym bardzo ostrożny w stygmatyzowaniu ludzi - mówił Graś. Argumentował, żeby dać pływaczce szansę. - Znany aktor w USA był potem całkiem dobrym prezydentem [chodzi o Ronalda Reagana - red.]. Mam nadzieję, że to początek drogi Otylii Jędrzejczak z Platformą Obywatelską - podkreślił.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: