Michał Kamiński jedynką PO w okręgu lubelskim

Były polityk PiS Michał Kamiński będzie "jedynką" lubelskiej listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego - o tej decyzji zarządu Platformy poinformował lider kujawsko-pomorskiej PO Tomasz Lenz.

Kamiński był członkiem założycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. W 1997 r. dostał się do Sejmu startując z list Akcji Wyborczej Solidarność. W wyborach 2001 r. uzyskał mandat z list PiS. W 2004 r. z ramienia tej partii, startując z Warszawy, dostał się do Parlamentu Europejskiego.

Był jednym ze "spin-doktorów" odpowiedzialnych za politykę medialną PiS. W latach 2007-2009 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W listopadzie 2010 r. wystąpił z PiS i przyłączył się do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. Po rozwiązaniu PJN w grudniu 2013 r. pozostał bezpartyjny.

Kto jeszcze na jedynkach?

Ponadto - jak poinformował Lenz - zarząd zdecydował, że b. minister finansów Jacek Rostowski będzie liderem listy bydgoskiej w wyborach do PE, a poseł Dariusz Rosati - gorzowskiej. Z kolei b. szef MAC Michał Boni znajdzie się na miejscu drugim w stolicy, b. minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka wystartuje z miejsca pierwszego w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim, a posłanka Julia Pitera - mazowieckim.

Zarząd PO ustalił niektóre "jedynki" list wyborczych Platformy w zaplanowanych na 25 maja wyborach do europarlamentu. Są wśród nich również m.in. Danuta Huebner (Warszawa), Róża Thun (Małopolska i Świętokrzyskie), Jerzy Buzek (Śląsk), Jacek Saryusz-Wolski (Łódzkie), Elżbieta Łukacijewska (Podkarpacie).

Więcej o: