Tadeusz Zwiefka szefem sztabu Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Podczas zarządu Platformy Obywatelskiej zdecydowano, że Tadeusz Zwiefka obejmie funkcję szefa kampanii PO do Parlamentu Europejskiego - poinformował Paweł Graś na swoim koncie na Twitterze.

Decyzja zapadła podczas dzisiejszego zarządu Platformy Obywatelskiej, na którym klub miał zająć się listami kandydatów partii do Parlamentu Europejskiego.

Informacja o nowym szefie sztabu POInformacja o nowym szefie sztabu PO Fot. Twitter

Czego będzie dotyczyła kampania?

- W kampanii będziemy mówić o przyszłości naszego wspólnego europejskiego domu, który mamy dalej budować przez kolejne lata. To, co dzieje się za wschodnią granicą Polski, bez wątpienia odbija się na tym, jak będzie kształtowała się polityka polska i europejska. Nasz kampania będzie dotyczyła bezpieczeństwa Polski i Europy. Będzie dotyczyła kwestii związanych z energetyką i tego, w jaki sposób Unia Europejska i jej instytucje wpływają na życie każdego z nas - mówił w TVP Info Zwiefka.

Wspomniał też, że wstydzi się niskiej frekwencji w wyborach do europarlamentu. - Polska, która jest beneficjentem największych środków pomocowych z UE i która odgrywa dziś jedną z głównych ról w instytucjach UE, powinna jednoczyć przy urnach sporą część Polaków - powiedział i dodał - Tłumaczenie istoty wyborów i funkcjonowanie instytucji europejskich, jaka jest w tym nasza rola i dlaczego powinniśmy wysłać do Parlamentu Europejskiego jak najlepszą reprezentację, to nasze wspólne zadanie.

Następca Protasiewicza

Dotychczas szefem kampanii PO był europoseł Jacek Protasiewicz. Pod koniec lutego zrezygnował on z pełnienia tej funkcji oraz z kandydowania do Parlamentu Europejskiego po incydencie na lotnisku we Frankfurcie. Niemiecki tabloid "Bild" podał wtedy, że Protasiewicz był pijany i awanturował się z celnikami.

Zwiefka jest posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej od 2004 r. Nim zaczął karierę w polityce, pracował jako dziennikarz telewizyjny w Telewizji Polskiej i jako wykładowca akademicki.

Więcej o: