Miller: Przestrzeganie przed Rosją będzie specjalizacją Polski. I na tym skończy się jej rola

- Obawiam się, że w całej tej historii Polska zostanie wykreowana jako specjalistka od ostrzegania i straszenia Rosją - powiedział Leszek Miller na antenie telewizji TVN24. Jego zdaniem to ?przestrzeganie przed Rosją będzie polską specjalizacją?. - I na tym skończy się aktywna rola Polski - dodał.

W ocenie Millera Unia Europejska nie może wiele zrobić w sprawie sytuacji na Krymie. - Mogłaby coś zrobić, gdyby mówiła jednym głosem, np. w sprawach sankcji - powiedział. - Ale Europa nie mówi jednym głosem - podkreślił.

Szef SLD zapowiedział, że wkrótce "na stół zostanie wyrzucona sprawa Kosowa" [czyli interwencji NATO w Jugosławii w 1999 roku - przyp. red.]. - I teza będzie taka: wtedy daliście prztyczka Rosji, to teraz Rosja daje prztyczka wam. To się tak właśnie kończy, jak się nagina prawo do rozmaitych sytuacji - powiedział. - Zachód ma słabe karty - dodał.

"Nie twórzmy psychozy"

Leszek Miller stwierdził, że w Polsce nie powinno się "tworzyć psychozy i atmosfery niepewności, że grozi nam wojna". - Polska nie zostanie napadnięta - zapewnił.

Dodał, że Polska raczej nie odegra znaczącej roli w sprawie Krymu. - Obawiam się, że w całej tej historii Polska zostanie wykreowana jako specjalistka od ostrzegania i straszenia Rosją - stwierdził. - I na tym skończy się jej aktywna rola - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: