15 tys. dolarów. Tyle zarobił bezrobotny fotograf na Instagramie. W jeden dzień [ZDJĘCIA]

Daniel Arnold to fotograf prezentujący swoje zdjęcia na Instagramie. Ma ponad 33 tysiące fanów i jest nazywany najlepszym fotografem tego serwisu społecznościowego. Mimo to od dawna miał trudności ze spłatą czynszu. Nie mógł znaleźć pracy. Postanowił spróbować sprzedać swoje prace poprzez Instagram. Pomysł był dobry - Arnold w jeden dzień zarobił 15 tysięcy dolarów. Na zdjęciach zrobionych telefonem.

- Witam, właśnie skończyłem 34 lata. Tylko przez jeden dzień będę sprzedawał wydruki swoich zdjęć z mojego archiwum na Instagramie w cenie 150 dolarów każde. Przysięgam, że nigdy więcej nie będę sprzedawać wszystkiego tak tanio - napisał na Instagramie, cytowany przez Światobrazu.pl Daniel Arnold.

Na pomysł handlowania swoimi fotografiami w taki sposób wpadł, szukając sposobu na spłatę czynszu. Arnold, mimo że w internecie jest niezwykle popularnym artystą, ma problemy ze znalezieniem stałej pracy. - Nie mogę znaleźć pracy, 8 godzin dziennie poświęcam na fotografowanie miasta moim iPhone'em - napisał.

Okazało się, że jego pomysł był bardzo dobry. W ciągu doby fotograf otrzymał mnóstwo zamówień. W sumie zarobił w ten sposób 15 tysięcy dolarów.

CZYTASZ TEN ARTYKUŁ NA SMARTFONIE I NIE WIDZISZ ZDJĘĆ? KLIKNIJ TU >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: