Próbowali przemycić 100 kilogramów heroiny. To największy ujawniony taki przemyt od 7 lat

Przemyt prawie 100 kg heroiny udaremnili celnicy z Dorohuska. Ciężarówka, w której były narkotyki, jechała z Ukrainy do Polski, a heroinę ukryto w specjalnie przerobionej ścianie naczepy. - Czynności trwają, na razie nie możemy zbyt wiele powiedzieć - mówi nam prokurator Andrzej Jeżyński z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

Heroina spakowana była w 40 foliowych worków i umiejętnie ukryta. Celnicy natrafili na nią w trakcie swojej kontroli; nie była to żadna zaplanowana akcja przejęcia narkotyku. Sprawę bada Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

Jest to największy przemyt heroiny ujawniony przez służby od siedmiu lat i jeden z największych w ostatnich latach w Europie.

Jak mówi nam prokurator Andrzej Jeżyński z Prokuratury Apelacyjnej, w sprawie zatrzymany jest jeden cudzoziemiec, którego narodowości prokuratura nie ujawnia. - Czynności z tą osobą będą prowadzone w poniedziałek po południu lub we wtorek. Na razie na miejscu, w Dorohusku, pracuje CBŚ, zabezpiecza wszelkie możliwe ślady - tłumaczy Jeżyński.

Więcej o: