Kurski: Putin zachowuje się, jak Hitler. Jest całkowicie nieobliczalny

- Nie ma żadnej różnicy i egzaltacji w porównaniach Putina 2014 z Hitlerem 1938 - stwierdził w TVN24 Jacek Kurski. Zdaniem europosła Solidarnej Polski wczorajsza konferencja prezydenta Rosji była ?potwierdzeniem jego całkowitej nieobliczalności, szaleństwa?. - On ma coś najwyraźniej z psychiką - stwierdził Kurski.

Kurski uważa, że przyjęcie z "ulgą" konferencji Putina przez Zachód jest błędem. - Zachód nic nie zrozumiał z historii i kontynuuje błędy poprzedników - stwierdził polityk.

Putin 2014 i Hitler 1938

I kontynuował. - Gdyby ta galeria światowych przywódców, na czele z Obamą, Hollande'em i innymi liderami żyła 70 lat temu, to dokładnie powtórzyłoby się to, co się wtedy wydarzyło. Nie ma żadnej różnicy i egzaltacji w porównaniach Putina 2014 z Hitlerem 1938 - powiedział Jacek Kurski.

Wskazywał, że "Hitler '38 to jest jeszcze Hitler bez Holocaustu". - To jest Hitler awanturnik, któremu trzeba dawać coś, żeby go zaspokoić, aby się od nas odczepił - powiedział. Dodał, że "to jest dokładnie tego samego rodzaju strategia". - A dzisiaj co? Świat odetchnął z ulgą, że Putin bomby atomowej nie wystrzelił na Waszyngton? - pytał Kurski.

"Przegrupowania sił NATO w krajach graniczących z Ukrainą"

Dopytywany, dlaczego, jako europarlamentarzysta, porównuje Hitlera z Putinem powiedział: - Nie mówię, że Putin to współczesny Hitler. Mówię, że zachowanie Putina niewiele odbiega, a w zasadzie jest tożsame z zachowaniem Hitlera w 1938 i 1939 roku - oświadczył.

- Ta konferencja była potwierdzeniem jego całkowitej nieobliczalności, szaleństwa, on ma coś najwyraźniej z psychiką - dodał Kurski.

Zdaniem Kurskiego obecne reakcje Zachodu na wydarzenia na Krymie są niewystarczające. - Powinny nastąpić jakieś elementarne ruchy, przegrupowania sił NATO w krajach graniczących z Ukrainą i Rosją. To jest wtedy punkt do rozmowy z Putinem. Pokazanie siły i determinacji krajów NATO. Dzisiaj NATO jest bardziej klubem dyskusyjnym - powiedział Kurski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: