Ostre słowa prezenterki na antenie Russia Today. Na żywo: "Nie będę tu siedzieć i usprawiedliwiać agresji militarnej!" [WIDEO]

- To, że pracuję tutaj, nie oznacza, że nie jestem niezależna - powiedziała w programie na żywo prezenterka telewizji Russia Today Abby Martin. - Nie będę tu siedzieć i usprawiedliwiać agresji militarnej. Sercem jestem ze społeczeństwem Ukrainy - dodała. Zobaczcie sami.

To wideo rozchodzi się już po sieci. Abby Martin, prezenterka rosyjskiej telewizji Russia Today, w większości przypadków podającej informacje zgodnie z linią propagandy Kremla, na żywo przed kamerą wygłosiła ostre oświadczenie.

 

- To, że pracuję tutaj, nie oznacza, że nie jestem niezależna. I trudno mi wyrazić, jak bardzo przeciwna jestem jakiejkolwiek interwencji jakiegokolwiek państwa w sprawy innego suwerennego państwa. I nie będę tu siedzieć i usprawiedliwiać agresji militarnej. Sercem jestem ze społeczeństwem Ukrainy, schwytanym w kleszcze zmagań międzynarodowych potęg - powiedziała dziennikarka. Martin pracuje w waszyngtońskim oddziale telewizji Russia Today. Nie musi zatem obawiać się daleko idących konsekwencji za swoje wystąpienie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: