"Nie oddamy ogarniętego dżumą Krymu", "Wiem, co należy robić z pięściami", "Napuszczą na nas wszystkie psy" [7 MOCNYCH CYTATÓW]

Rada Federacji zezwoliła Putinowi na wysłanie wojsk na Ukrainę. Zanim deputowani stwierdzili, że dyskutując "tracą czas prezydenta", używali bardzo mocnych słów o sytuacji na Ukrainie i pod adresem m.in. USA i Polski. Oto wybór 7 mocnych cytatów.

1. "Dżuma ogarnęła Kijów"

"To, co dzieje się na Ukrainie, to jakaś dżuma, która ogarnęła Kijów i obaliła władzę. Co się będzie działo w Kijowie, życie pokaże. Następnym krokiem tych "banderowców", którzy nie będą uznawać żadnej władzy, będzie przejęcie wschodu Ukrainy, gdzie żyją głównie etniczni Rosjanie".

2. "Unieważnią wszystkie umowy i powiedzą won"

"Jesteśmy zobowiązani, by obronić Krym i ludzi, którzy bronią patriotyzmu i wartości moralnych. Nie oddamy Krymu. Jeśli ta dżuma ogarnie Krym, na pewno nie będzie tam mogła stacjonować Flota Czarnomorska. Unieważnią wszystkie umowy i powiedzą won".

3. "Napuszczą na nas psy"

"Jeśli chodzi o Amerykanów czy innych Szwedów, wszystko to jest czynione pod pozorem demokracji, a rozgromili Libię, Irak itd. To cynizm. Musimy być przygotowani, że napuszczą na nas wszystkie psy".

4. "To pieniądze USA"

"To, co mamy na Ukrainie, to finał pracy, którą odegrały obce kraje m.in. Stany Zjednoczone. Nawet oficjele USA włożyli wiele pieniędzy, by powstała taka sytuacja i dalej chcą z niej korzystać".

5. "Polska powinna ponieść odpowiedzialność"

"Prezydent Putin musi zwrócić uwagę wspólnocie międzynarodowej, że gwaranci umowy, która została podpisana przez strony konfliktu, czyli Polska, Francja, Niemcy, powinni ponieść odpowiedzialność".

6. "Wiem, co należy robić z pięściami"

"Wiem, co należy robić z pięściami i realnym zagrożeniem. Powinniśmy zrobić wszystko, by dbać o interesy Rosji i ludzi nad, którymi znęcają się teraz w Kijowie".

7. "Życzę sukcesów żołnierzom"

"Życzę naszym jednostkom sił zbrojnych sukcesów w realizacji zadań".

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację na Ukrainie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: