"Janukowycz zachowuje się nieracjonalnie. W zasadzie nie ma już na kogo liczyć" - Berdychowska w TOK FM

- Problem z Janukowyczem jest właśnie taki, że zachowuje się irracjonalnie. Bo gdyby zachowywał się racjonalnie, ten kryzys mógłby zupełnie inaczej wyglądać - mówiła w TOK FM o obalonym Wiktorze Janukowyczu Bogumiła Berdychowska, ekspertka Forum Polsko-Ukraińskiego.

Teraz swoich ulubionych audycji możesz słuchać dzięki nowej aplikacji na smartphone'y!>>>

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej Wiktor Janukowycz przekonywał, że "nikt go nie obalił", a jego wyjazd z Ukrainy był konieczny ze względu na ochronę życia własnego i rodziny. Zapowiedział jednocześnie, że nie zamierza zwracać się do Rosji o pomoc wojskową; jego zdaniem nie powinna zostać naruszona także integralność terytorialna kraju.

- To, co w tej chwili robi Janukowycz, kwalifikuje się jako zdrada stanu - oceniła w audycji "Połączenie" Bogumiła Berdychowska, ekspertka z Forum Polsko-Ukraińskiego.

"Zachowuje się irracjonalnie"

- Na szczęście są kamery przemysłowe, które zarejestrowały ucieczkę z siedziby prezydenta. Cały świat zobaczył rezydencję pana prezydenta. Wydawałoby się, że po tym, co nastąpiło, Janukowycz wykaże odrobinę zdrowego rozsądku - kontynuowała ekspertka w rozmowie z Jakubem Janiszewskim.

- Problem z Janukowyczem jest właśnie taki, że zachowuje się irracjonalnie. Bo gdyby zachowywał się racjonalnie, ten kryzys mógłby zupełnie inaczej wyglądać. Myślę, że za wyjątkiem Rosji i jakichś reżimów autorytarnych nie bardzo ma na kogo liczyć - komentowała Berdychowska w "Połączeniu".

Więcej o: