Harold Ramis, jeden z pogromców duchów, nie żyje

Harold Ramis, znany amerykański aktor i reżyser, zmarł w wieku 69 lat. Znany był przede wszystkim z występów i współtworzenia filmów komediowych, jak "Pogromcy duchów" czy "Dzień Świstaka". Zmarł na rzadką odmianę zapalenia naczyń krwionośnych.

Ramis był aktorem, reżyserem i scenarzystą. Najbardziej znany był chyba z roli Egona Spenglera z filmu "Pogromcy duchów" z 1984 r. i nakręconych pięć lat później "Pogromców duchów 2". Był też reżyserem filmu "Dzień Świstaka".

Ramis z komedią związał się już w czasach studiów - pisał komediowe sztuki teatralne. Po studiach zajmował się m.in. pracą w magazynie "Playboy", gdzie był redaktorem rubryki satyrycznej. Następnie zaczął pracę w przemyśle filmowym - biografię aktora przypomina portal BBC News .

O swojej chorobie nie mówił dużo

Aktor zmarł na rzadką odmianę układowego zapalenia naczyń krwionośnych. O swojej chorobie, której objawy nasiliły się w 2010 r., nie mówił jednak dużo.

Wspierali go w niej przyjaciele, m.in. znany aktor Bill Murray. Ramis pozostawił żonę Ericę, synów Juliana i Daniela, córkę Violet oraz dwoje wnucząt.

Post użytkownika Gazeta.pl .

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: