Najlepsza odpowiedź pizzerii na prawo dyskryminujące homoseksualistów w Arizonie [HIT SIECI]

Arizona chce przyjąć prawo, które pozwala na odmowę obsłużenia klientów, którzy są orientacji homoseksualnej, ze względu na... poglądy religijne. Kontrowersyjny zapis spotkał się z falą krytyki, a niewielka pizzeria zrobiła to, co w tej sytuacji było najlepszą reakcją - ogłosiła, że rezerwuje sobie prawo do odmowy obsługi tych, którzy takie prawo ustanowili.

Partii republikańska chciałaby, aby przedsiębiorcy mieliby możliwość odmowy obsłużenia osób homoseksualnych w sklepie lub restauracji właśnie ze względu na własne... poglądy religijne. Dyskryminujące prawo spotkało się z krytyką środowisk walczących o prawa LGBT, które uważają, że nie ma żadnego związku między wiarą przedsiębiorcy czy właściciela biznesu z orientacją seksualną klienta. - To prosty i niebezpieczny komunikat: nie lubimy was, nie chcemy ani was ani waszych pieniędzy- ubolewa Chad Campbell z Demokratów, których głosy nie wystarczyły, by zablokować zapis.

Prawo wejdzie w życie, jeśli podpisze je gubernator stanu.

Błyskotliwie zareagowała niewielka pizzeria w Tucson. W witrynie Rocco's Little Chicago Pizzeria pojawił się plakat, w którym właściciele, powołując się na literę prawa, zapowiadają, że ci, którzy prawo ustanowili, w ich restauracji mogą spotkać się z odmową obsłużenia. Zdjęcie, które pojawiło się na profilu pizzerii na Facebooku , stało się hitem sieci, a o geście niewielkiej, lokalnej restauracji piszą media w odległych zakątkach świata.

 

Władze Arizony, mimo tego, że w innych stanach legalizowane są małżeństwa homoseksualistów, cały czas uważają, że wolność religijna jest ważniejsza i gwarantuje ją konstytucja.

fot. za Facebook.com/Rocco's Little Chicago Pizzeria

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS