Luksusowa rezydencja Janukowycza zrenacjonalizowana przez Radę Najwyższą. 324 głosy za, 0 przeciw

?Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła 324 głosami dekret 4189 zwracający państwu rezydencję Meżyhiria? - czytamy na Twitterze euromajdanu. 136-hektarowa posiadłość została wczoraj porzucona przez prezydenta Ukrainy, a następnie zabezpieczona przez protestujących.

Zobacz, co znajdowało się w luksusowej rezydencji Janukowycza >>

Zbudowana na terenie dawnego klasztoru Meżyhiria w latach 1935-2007 należała do państwa. Została sprywatyzowana, gdy Wiktor Janukowycz pełnił urząd premiera Ukrainy. W 2009 roku Janukowycz ogłosił, że rezydencja stała się jego własnością. Nie ujawnił, ile zapłacił za jej przejęcie, podkreślając tylko, że była to "bardzo poważna kwota".

Ochrona wpuściła wczoraj protestujących na teren prywatnej rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, która była dotychczas jednym z najlepiej strzeżonych obiektów w kraju.

W Meżyhirii pozostała tylko zwykła ochrona, należąca do formacji będącej odpowiednikiem polskiego Biura Ochrony Rządu. Prywatnych ochroniarzy odsuniętego od władzy szefa państwa nie ma w rezydencji.

Miejsce relaksu i wypoczynku:

Kolekcja pojazdów Janukowycza:

Stylizowane ruiny na terenie posiadłości Janukowycza:

Na terenie posesji Janukowycza jest nawet galeon:

Prezydent ma prywatne pole golfowe:

Nadpalone papiery znalezione w rezydencji. Wśród nich "czarna lista dziennikarzy":

Prezydent hodował zwierzęta. Dużo zwierząt:

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: