Członkinie Pussy Riot brutalnie zaatakowane w Soczi. Zbili je biczem, szarpali [WIDEO]

Członkinie feministycznej grupy Pussy Riot zostały zaatakowane w Soczi przez grupę mężczyzn w uniformach Kozaków. Na nagraniu wideo i zdjęciach widać, jak dziewczyny są bite biczem i opryskiwane gazem łzawiącym. Napastnicy zniszczyli też gitarę, którą grupa miała ze sobą na potrzeby nagrywanego właśnie teledysku do piosenki ?Putin nauczy cię kochać ojczyznę?.

Członkinie Pussy Riot, w tym Nadieżda Tołokonnikowa i Maria Alechina, które w grudniu wyszły z rosyjskiego więzienia, próbowały nagrać teledysk w Soczi - mieście gospodarzu zimowych igrzysk olimpijskich. Od niedzieli, odkąd przyjechały do kaukaskiego kurortu, były już kilka razy - jak twierdzą - zatrzymywane. Tym razem zostały mocno pobite.

Gdy członkinie feministycznej grupy założyły na potrzeby nagrania kolorowe kominiarki i zaczęły skakać z mikrofonami i gitarą, podbiegło do nich kilku rosłych mężczyzn w uniformach Kozaków i kilku ochroniarzy. Na filmie widać, jak biją dziewczyny i towarzyszącą im ekipę filmową, okładają biczem, szarpią, niszczą gitarę. Przerażone kobiety krzyczą.

Całe zajście trwało nie dłużej niż pięć minut. Przybyła na miejsce zdarzenia policja przesłuchała świadków, jednak nikogo nie aresztowała. Członkiniom Pussy Riot pozwolono zabrać rzeczy i oddalić się.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: