"Pomóż nam. Przekaż tę historię teraz". Dramatyczny apel młodej Ukrainki w sieci [WIDEO]

- Wesprzyjcie nas, udostępniajcie to wideo dalej - wzywa dziewczyna, bohaterka filmu ?I am a Ukrainian?. Choć wideo nagrano przed dramatycznymi wydarzeniami ostatnich dwóch dni, jej apel pozostaje cały czas aktualny.

- Jestem Ukrainką i pochodzę z Kijowa. Znajduję się teraz na Majdanie, w centralnej części mojego miasta. Chciałabym, żebyście wiedzieli, dlaczego tysiące ludzi z całego mojego kraju wyszło na ulice - mówi bohaterka filmu.

 

- Chcemy być wolni, prowadzić normalne życie, ale nasz rząd to barbarzyńcy - dodaje.

Wideo pojawiło się w sieci 10 lutego, jednak w ostatnich dniach stało się bardzo popularne - miało na to wpływ zaostrzenie się sytuacji na Ukrainie. W zamieszkach zostały ranne setki osób, potwierdzono też 26 ofiar śmiertelnych.

"Mamy wolność w sobie - teraz chcemy, żeby zapanowała w naszym kraju"

- Wiem, że jutro możemy nie mieć dostępu do telefonów ani internetu i zostać sami. Milicjanci mogą też nas zabić, jednego po drugim. Dlatego proszę Was o pomoc: mamy tę wolność w sobie, teraz chcemy, by zapanowała też w naszym kraju. Możecie nam pomóc tylko opowiadając o tych wydarzeniach znajomym i udostępniając to wideo dalej. Wesprzyjcie nas - apeluje dziewczyna.

Twórcą wideo jest Ben Moses, amerykański dokumentalista, reżyser, scenarzysta oraz producent telewizyjny. Jego najbardziej rozpoznawalne filmy to komedia wojenna "Good Morning Vietnam" oraz dokument "A Whisper to a Roar", w którym reżyser opowiada historie działaczy demokratycznych w pięciu krajach świata - Egipcie, Malezji, Wenezueli, Zimbabwe i Ukrainie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: