"Ja w tej chwili inicjatywy polskiej nie widzę. Przynajmniej dzisiaj. Jest to wewnętrzny konflikt na Ukrainie"

- To świeża sprawa. Nie bardzo wiem, jaką inicjatywę możemy podjąć - mówił o sytuacji na Ukrainie w TOK FM Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej. - To wewnętrzny konflikt na Ukrainie - podkreślił.

Od godziny 19 trwa szturm sił Berkutu na Majdan. Do tej pory - wg protestujących - zginęło 15 osób. - Czy my możemy coś zrobić? Jest apel Jarosława Kaczyńskiego do rządu i władz polskich, żeby polska podjęła inicjatywę dyplomatyczną... Ale czy my jesteśmy w stanie coś zrobić? - pytał swoich gości w TOK FM Daniel Passent.

- To świeża sprawa. Nie bardzo wiem, jaką inicjatywę możemy podjąć - odpowiedział Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu z PO. - Ja w tej chwili, w tym momencie, inicjatywy polskiej nie widzę. Przynajmniej dzisiaj. Jest to wewnętrzny konflikt na Ukrainie. Byłoby bardzo źle, gdyby w wewnętrzny konflikt w Polsce np. Niemcy się mieszały. Więc ostrożnie z tym - dodał.

"To konflikt wewnętrzny"

- To konflikt wewnętrzny i Ukraińcy sami muszą to rozwiązać - kontynuował Niesiołowski. - Możliwości zewnętrzne wpływu są niewielkie. A proszę pamiętać, że coś takiego się już odbyło - Ukraińcy obalili Kuczmę, doszedł do władzy Juszczenko i jego ekipa się skompromitowała.

- Twierdzenie, że tam jest siła polityczna, która może doprowadzić szybko do tego, że Ukraina będzie zdolna do wstąpienia do UE, będzie nieprawdą. To jest niemożliwe, będzie kolejnym złudzeniem. I tego się boję - dojdzie do władzy ktoś inny i będzie powtórka z Juszczenki - podsumował Niesiołowski.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

Więcej o: