Podczas budowy obiektów na mundial w Katarze zginęło już ponad 400 nepalskich pracowników

- Ponad 400 nepalskich imigrantów, którzy pracują na budowach obiektów sportowych na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, zginęło podczas prowadzonych prac - podaje ?The Guardian?. Liczba ofiar może znacząco wzrosnąć - alarmują organizacje broniące praw człowieka.

Tę zatrważającą statystykę opublikował nepalski komitet Pravasi, organizacja broniąca praw człowieka. Komitet ostrzega, że liczba ofiar do roku 2022 (wtedy odbędzie się mundial) może wzrosnąć nawet do czterech tysięcy.

Komitet Pravasi stara się nakłonić władze Kataru i FIFA do podjęcia działań, które zwiększą bezpieczeństwo pracowników pracujących przy budowie obiektów na piłkarskie mistrzostwa świata. W odpowiedzi Theo Zwanziger z FIFA zadeklarował, że w najbliższym czasie na placach budowy w Katarze będą przeprowadzane kontrole bezpieczeństwa. Zdaniem obrońców praw człowieka może to jednak nie wystarczyć - czytamy w serwisie Guardian.co.uk .

Dokładne statystyki zgonów pracowników nie są znane. Przy tworzeniu infrastruktury na mundial w Katarze zatrudnionych jest wielu imigrantów nie tylko z Nepalu, ale także z Filipin, Indii oraz Pakistanu. Warunki, w jakich pracują, są bardzo złe.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: