Biernacki chce podać Frasyniuka do sądu. "Jak mnie zamkną, będę trudnym pacjentem"

"Słowa pana Władysława Frasyniuka są bezpodstawne i niezgodne z prawdą", czytamy w oświadczeniu ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, który "wystąpi na drogę sądową przeciwko Frasyniukowi". - To pokazuje śmieszność ministra. mogę się okazać trudnym pacjentem, jakby mnie posadzili - odpowiada w rozmowie z Gazeta.pl Frasyniuk.

Frasyniuk w TVN24, zwracając się do Moniki Olejnik, powiedział: - Jaką ma pani pewność, że minister sprawiedliwości nie podłoży pani w domu pornografii albo szczątków ludzkich.

Dlatego Biernacki wydał dzisiaj oświadczenie, które opublikowano na stronie ministerstwa: "W związku z wypowiedzią pana Władysława Frasyniuka, która miała miejsce w programie "Kropka nad i", w której stwierdził, że minister sprawiedliwości Marek Biernacki brał udział w podrzuceniu materiałów do celi pana Mariusza T., minister sprawiedliwości oświadcza, że słowa pana Władysława Frasyniuka są bezpodstawne i niezgodne z prawdą" - czytamy.

Droga sądowa

I dalej: "Minister sprawiedliwości nie podejmował żadnych czynności zarzucanych mu przez pana Władysława Frasyniuka, w tym mogących mieć wpływ na decyzję dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie. Pan Władysław Frasyniuk sugerując możliwość podejmowania przez ministra sprawiedliwości działań niezgodnych z prawem i standardami demokratycznego państwa prawnego naruszył jego dobra osobiste, w tym dobre imię. W związku z tym minister sprawiedliwości wystąpi na drogę sądową przeciwko panu Władysławowi Frasyniukowi".

"Tusk powinien zwolnić Biernackiego"

Co jeszcze mówił Frasyniuk w "Kropce nad i" ? - Tusk powinien zwolnić Biernackiego. Jak można żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? - powiedział Władysław Frasyniuk. Rozmowa dotyczyła wątków związanych ze sprawą Mariusza T. - Apeluję do wszystkich, także do taksówkarzy, nie wpuszczajcie tego ministra, bo wam coś podłoży - dodał.

Frasyniuk ocenił też wypowiedzi ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego na temat materiałów znalezionych w celi Mariusza T. - Okoliczność łagodząca ws. Biernackiego: idiota. Kompromituje państwo - mówił Frasyniuk.

Frasyniuk dla Gazeta.pl: Nie przejmuję się

- Nie przejmuję się, bo pokazuje to śmieszność pana ministra - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Władysław Frasyniuk. - Proszę o pamięć mediów, z racji, że ta ustawa funkcjonuje, mogę się okazać trudnym pacjentem, jakby mnie posadzili - dodał Frasyniuk.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: