Kolejna żyrafa o imieniu Marius może zostać zabita w duńskim zoo

Władze duńskiego zoo Jyllands Park informują, że być może będą zmuszone do zabicia żyrafy. Chodzi o uśpienie samca w celu ?zrobienia miejsca dla samicy?. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak w innym duńskim zoo zdrowa półtoraroczna żyrafa została zastrzelona, poćwiartowana i oddana na karmę.

W zoo Jyllands Park w zachodniej Danii obecnie są dwa samce żyrafy. Jednak placówka załapała się do europejskiego programu hodowlanego. Zoo ma okazję pozyskać samicę żyrafy. Jeśli tak się stanie, siedmioletni samiec Marius może zostać zabity. Bo w ogrodzie zoologicznym nie ma miejsca dla trzech osobników.

Obecnie dyrekcja zoo szuka dla Mariusa nowego domu, ale podkreśla, że może się to nie udać. - Jeśli usłyszymy, że należy uśpić żyrafę, to oczywiście to zrobimy - powiedział serwisowi Guardian.co.uk Janni Lojtved Poulsen z Jyllands Park. Dodał, że dyrekcja nie będzie brała pod uwagę protestów, które wybuchły, gdy kilka dni temu w zoo w Kopenhadze uśmiercono żyrafę (również o imieniu Marius).

Zdrowa półtoraroczna żyrafa została w niedzielę zastrzelona i poćwiartowana w kopenhaskim zoo, a władze tej instytucji pozostały głuche na protesty miłośników zwierząt. Ciało zwierzęcia zostało poddane publicznej autopsji. - Zadaniem zoo nie jest pokazywanie natury jak świata z bajek Disneya - skomentował wówczas Beng Holst z kopenhaskiego zoo.

W Jyllands Park zapowiada się powtórka z tego wydarzenia.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: