Frasyniuk: "Biernacki to idiota", "Apeluję do wszystkich: nie wpuszczajcie tego ministra, bo wam coś podłoży"

- Jaką ma pani pewność, że minister sprawiedliwości nie podłoży pani w domu pornografii albo szczątków ludzkich? - powiedział Władysław Frasyniuk w TVN24, zwracając się do Moniki Olejnik. - Apeluję do wszystkich, także do taksówkarzy, nie wpuszczajcie tego ministra, bo wam coś podłoży - dodał.

- Tusk powinien zwolnić Biernackiego. Jak można żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? - powiedział Władysław Frasyniuk, który był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN24 . Rozmowa dotyczyła wątków związanych ze sprawą Mariusza T.

"Biernacki to idiota. Kompromituje państwo"

Frasyniuk ocenił też wypowiedzi ministra sprawiedliwości, Marka Biernackiego, na temat materiałów znalezionych w celi Mariusza T. - Okoliczność łagodzącą ws. Biernackiego: idiota. Kompromituje państwo - mówił Frasyniuk.

- Ustawa w sprawie najgroźniejszych przestępców to populizm, przypomina sowieckie prawo - stwierdził Frasyniuk. - Państwo musi się kierować prawem a nie emocjami, choć jestem zwolennikiem tego, by T. nie wychodził na wolność. Szokujące, że prezydent podpisał tę ustawę - dodał.

"Pozbawienie wolności to gorsza kara niż śmierć"

Frasyniuk powiedział też, że "z tego, że zlikwidowano karę śmierci, należy się cieszyć, bo Polska zbliżyła się dzięki temu do państw Europy Zachodniej". - Ale należało zmienić tę karę śmierci na dożywocie. Kara śmierci jest aktem łaski, dożywotnie więzienie jest gorszą karą. Każdy, kto przesiedział nawet miesiąc, wie, jak straszne jest pozbawienie wolności - dodał Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk odniósł się też do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który wymienił go jako jednego z winnych wprowadzenia amnestii sprzed 25 lat. - Mam wrażenie, że kompletnie wariujemy. Zajmujemy się przez tydzień świrem, który jest nazywany bestią. A ja mam odpowiadać na jakiś bełkot Kaczyńskiego. Mój przyjaciel mi powiedział: Jarek to autystyczne dziecko, chciał powiedzieć o tobie dobrze, miał na myśli to, że jesteś jak Geremek - powiedział Frasyniuk.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: