Sondaż: PiS wygrywa wyścig do PE, a Europa Plus Twój Ruch wyprzedza SLD

25 proc. zdeklarowanych wyborców oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, a 20 proc. badanych na Platformę Obywatelską. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla "Wiadomości" TVP. Dobry wynik odnotowała koalicja Europa Plus Twój Ruch.

Koalicję Europa Plus Twój Ruch, którą popiera 11 proc. ankietowanych, tworzą Twój Ruch, Partia Demokratyczna, Stronnictwo Demokratyczne, Dom Wszystkich Polska, Stowarzyszenie Wolne Konopie i Polska Partia Pracy. Do koalicji dołączyło także Stowarzyszenie Wandy Nowickiej Równość i Nowoczesność.

Według sondażu na czwartym miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na partię Leszka Millera chęć zagłosowania wyraża 10 proc. badanych.

Ludowcy mogą liczyć na 6 proc. głosów, o dwa punkty proc. mniej dla Solidarnej Polski i Polski Razem Jarosława Gowina. 3 proc. respondentów chce oddać swój głos na Janusza Korwin-Mikkego i jego Nową Prawicę. Za to nikt nie popiera Ruchu Narodowego - ma 0 proc. poparcia.

17 proc. pytanych nie wie, na kogo będzie głosować.

Z danych TNS Polska wynika, że udział w wyborach do PE deklaruje 59 proc. pytanych, 34 proc. mówi, że nie weźmie udziału w głosowaniu, a 7 proc. jeszcze się nie zdecydowało.

W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Polacy będą wybierali 51 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych. Głosowanie odbędzie się w godz. 7-21

Sondaż telefoniczny na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków przeprowadzono w dniach 6-7.02.2014 r.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: