Zuckerberg z żoną najhojniejszymi filantropami w USA. Oddali akcje warte 970 mln dol. na cele charytatywne

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan byli w 2013 roku najhojniejszymi filantropami w USA. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, przekazali oni organizacjom non profit w Dolinie Krzemowej 18 mln akcji portalu społecznościowego, wycenianych na ponad 970 mln dolarów.

Darowizna twórcy Facebooka została uznana za największy charytatywny datek 2013 roku - pisze portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na dwutygodnik "Chronicle of Philanthropy". Jak co roku magazyn przygotował listę 50 najhojniejszych Amerykanów. W 2013 roku wszystkie datki przekazane przez osoby z rankingu to aż 7,7 mld dolarów. Zuckerberg i Chan są też najmłodszą parą w historii rankingu, która znalazła się na pierwszym miejscu listy filantropów.

Na liście nie mogło zabraknąć m.in. współzałożyciela Microsoftu Billa Gatesa i jego żony Melindy. Mieli w ubiegłym roku przekazać swojej fundacji ponad 181,3 mln dolarów. Jak czytamy w portalu Wirtualnemedia.pl, aby znaleźć się na liście najbardziej szczodrych Amerykanów, trzeba było na cele charytatywne przeznaczyć co najmniej 37,5 mln dolarów. Większość osób przekazała co najmniej 50 mln dolarów.

Więcej dowiesz się na stronie Wirtualnemedia.pl >>

Więcej o: