Zbigniew Romaszewski w szpitalu. Jest w śpiączce. "Zatrzymanie akcji serca"

Senator PiS, legenda opozycji demokratycznej Zbigniew Romaszewski, trafił do szpitala po zatrzymaniu akcji serca. Jego córka Agnieszka, szefowa telewizji Biełsat, napisała na Facebooku, że jej ojciec "walczy i pytanie, czy przetrzyma". Poprosiła też media, by nie telefonowały do szpitala.

Agnieszka Romaszewska napisała, że jej ojciec jest w stanie ciężkim, ponieważ w wyniku tzw. "zachłystowego zapalenia płuc" nastąpiło u niego zatrzymanie akcji serca.

Post by Agnieszka Romaszewska .

Lekarze na razie nie dopuszczają nikogo do Zbigniewa Romaszewskiego. Jego córka zaapelowała też, aby nie dzwonić do szpitala, ponieważ lekarze nie udzielają informacji o zdrowiu pacjentów. "Tata walczy i pytanie czy przetrzyma" - napisała Agnieszka Romaszewska.

Romaszewski - legenda "Solidarności"

Zbigniew Romaszewski to legenda opozycji i "Solidarności". Z wykształcenia doktor fizyki, w w 1967 r. zbierał podpisy pod petycją pracowników naukowych w obronie Adama Michnika, w czerwcu 1976 r. po protestach robotników w Radomiu i Ursusie działał wraz z KOR w akcji pomocy dla represjonowanych przez komunistyczne władze. Kierował Biurem Interwencyjnym KOR, zakładał w Polsce Komitet Helsiński. W stanie wojennym ukrywał się, aresztowany 29 sierpnia 1982 r. dwa lata przesiedział w więzieniu. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu po stronie "Solidarności", po przełomie 1989 nieprzerwanie od 4 lipca tego roku nieprzerwanie do 2011 r. sprawował - z rekomendacji różnych partii - mandat senatora RP, w ostatniej kadencji był wicemarszałkiem Senatu.

W ostatnich latach związał swoje polityczne życie z PiS - w 2005 i w 2007 r. był senatorem właśnie z ramienia tej partii. Z członkostwa w klubie PiS zrezygnował w lutym 2010 r., w lipcu tego samego roku wrócił do klubu, a w 2011 r. wszedł w skład rady Stowarzyszenia Solidarni 2010. W listopadzie 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Romaszewskiego Orderem Orła Białego. Od 2011 Romaszewski jest członkiem Trybunału Stanu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: