Tusk i Komorowski będą przepraszać za Macierewicza? Dawny kolega premiera skarży Skarb Państwa za raport WSI

Jacek Merkel pozwał Skarb Państwa. Ten niegdyś jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska chce przeprosin za raport z likwidacji WSI, który zawierał niekorzystne informacje na jego temat. Kto ma przepraszać? Premier Tusk i prezydent Komorowski.

Merkel wytoczył Skarbowi Państwa proces o ochronę dóbr osobistych. Powód? Chodzi o raport z likwidacji WSI z 2007 r. autorstwa Antoniego Macierewicza - pisze "Wprost".

W kontrowersyjnym raporcie były opozycjonista z czasów PRL został opisany w negatywnym kontekście - jako powiązany ze sprawami dotyczącymi handlu bronią i biznesu telekomunikacyjnego - przypomina tygodnik.

Tusk i Komorowski mają przepraszać za Macierewicza?

Kto ma przepraszać? Donald Tusk - jako premier reprezentuje Skarb Państwa - i prezydent Bronisław Komorowski. Jacek Merkel chce, by przeprosiny zamieszczono w tym samym miejscu co raport WSI - w Monitorze Polskim. A także na stronie internetowej prezydenta. Do tej pory - zaznacza "Wprost" - pozwy kierowano do Skarbu Państwa, ale reprezentowanego przez Ministerstwo Obrony.

Na dodatek Jacek Merkel w latach 90. był jednym z najbliższych współpracowników Donalda Tuska - przypomina "Wprost". Jest jednym ze współzałożycieli - wraz z Januszem Lewandowskim, Janem Krzysztofem Bieleckim i obecnym premierem zakładał partię zrzeszającą środowisko gdańskich liberałów - Kongres Liberalno-Demokratyczny.

Czytaj więcej w tygodniku Wprost .

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: