PiS stracił, fatalny wynik PSL. Nowy sondaż TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1

Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską, dalej SLD i Twój Ruch, PSL poza Sejmem - takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1. Gdyby wybory odbyły się w lutym, PiS dostałby 29 proc. głosów, PO - 26 proc. Trzecie byłoby SLD z 10 proc. i Twój Ruch z 8 proc. Do parlamentu nie wszedłby PSL. Na ludowców chce głosować tylko 3 proc. badanych.

W porównaniu ze styczniem PiS zanotował wynik gorszy o 1 pkt proc. - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 . Nadal jednak partia Jarosława Kaczyńskiego ma przewagę nad PO. Platformę w najnowszym sondażu popiera 26 proc. badanych - tyle samo co w zeszłym miesiącu.

Spadki na lewicy, PSL poniżej progu wyborczego

Spadek z 12 do 10 proc. zaliczył Sojusz Lewicy Demokratycznej. W górę za to poszła partia Janusza Palikota - na Twój Ruch chce głosować o 3 pkt proc. więcej badanych niż miesiąc temu - 8 proc. Do grona partii, które nie przekroczyły progu wyborczego, drugi miesiąc z rzędu spadł PSL - tylko 3 proc. ankietowanych chce głosować na ludowców.

Wyniki sondażu TNS z dn.6-7.02.2014 r.Wyniki sondażu TNS z dn.6-7.02.2014 r. Fot. Gazeta.pl

Korwin-Mikke wygrywa z PSL

PSL przegrał w sondażu TNS z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego (4 proc.) i uplasował się na równi z Polską Razem Jarosława Gowina (3 proc.) i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry (3 proc.). 1 proc. badanych chce głosować na inne partie, 13 proc. nie wie, na kogo chce zagłosować.

Sondaż przeprowadzono 6 i 7 lutego metodą wywiadu telefonicznego (CATI) na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: