"Zbyt przestraszone, by się ujawnić": "Huffington Post" celnie komentuje wpadkę z Soczi i wytyka Rosji dyskryminację gejów

To najdroższe otwarcie Igrzysk Olimpijskich w historii - ale nie udało się uniknąć wpadki. W Soczi zaciął się mechanizm i jedno z kół olimpijskich w oficjalnym logo igrzysk nie zaświeciło się. Szybko i celnie skomentował to "Huffington Post". "Zbyt przestraszone, by się ujawnić" - tak opisał zdjęcie z brakującym piątym kółkiem, używając sformułowania, nawiązując do dyskryminacji homoseksualistów w Rosji.

Igrzyska w Soczi jeszcze na dobre się nie zaczęły, a już doszło do kilku wpadek. Najbardziej spektakularna z nich to niesprawna instalacja z kołami olimpijskimi. Podczas jej iluminacji zaświeciły się jedynie cztery - piąte nie rozwinęło się na czas. Media na całym świecie od razu to wychwyciły i złośliwie skomentowały.

Najcelniej wpadkę podsumowali dziennikarze amerykańskiego "Huffington Post". Koło było "zbyt przestraszone, by się ujawnić" (z ang. "too afraid to come out") - napisali na swojej czołówce. Sformułowanie to jest o tyle sprytne, że zazwyczaj używa się go w kontekście ujawniania przez gejów swojej orientacji seksualnej. "HP" nawiązał w ten sposób do głośno dyskutowanego przed igrzyskami problemu dyskryminacji homoseksualistów - i ogólnie osób LGBT - w Rosji.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: