RMF FM: W pożarze akademika w Belgii zginęła 19-letnia Polka

19-letnia studentka z podwójnym polskim i irlandzkim obywatelstwem zginęła w pożarze, który wybuchł w piątek w akademiku w belgijskim mieście Louvain. Drugą ofiarą pożaru jest Łotyszka. Dziewczyny próbowały się schować przed ogniem w garderobie - tam też znaleziono ich ciała.

Pierwsze informacje z Belgii mówiły o dwóch Irlandkach, które zginęły w pożarze. Potem jednak okazało się, że chodzi o Łotyszkę oraz o Polkę z podwójnym obywatelstwem - podaje RMF FM . 19-latka z Mszany Dolnej studiowała w Irlandii. Do belgijskiego Louvain wyjechała na stypendium Erasmus.

Budynek był źle zabezpieczony?

Pożar, który wybuchł w piątkowy poranek, błyskawicznie rozprzestrzenił się w budynku akademika. Ośmioro studentów wydostało się z budynku, Polka i Łotyszka nie zdążyły uciec. Według RMF FM prawdopodobnie spały i zbyt późno zauważyły niebezpieczeństwo. Próbowały schronić się w garderobie. Tam też znaleziono ich ciała po ugaszeniu płomieni.

Przyczyny pożaru na razie są nieznane, dochodzenie trwa. Podano nieoficjalnie, że budynek nie był zarejestrowany jako akademik, są też wątpliwości w sprawie jego certyfikatu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: