Wspólnikowi Knox zakazano opuszczania kraju. Zatrzymano go niedaleko granicy Włoch

Włoska policja skontaktowała się z Rafaellem Sollecito, byłym wspólnikiem i partnerem Amandy Knox, by poinformować go o zakazie opuszczania Włoch - poinformowało BBC. Sąd apelacyjny we Florencji utrzymał wczoraj wyrok za zabójstwo brytyjskiej studentki i zasądził dla pary wieloletnie wyroki więzienia.

Zakaz podróżowania to część wyroku wydanego wczoraj przez sąd we Florencji. W jego uzasadnieniu sędzia zaznaczył, że istnieje "realne niebezpieczeństwo, że Sollecito będzie chciał uciec przed włoskim wymiarem sprawiedliwości" - donosi BBC .

Według informacji BBC, policja miała odnaleźć Sollecito dziś rano w hotelu położonym kilkadziesiąt kilometrów od austriackiej i słoweńskiej granicy. Włoch został od razu przewieziony na posterunek, a w jego paszporcie umieszczono adnotację o zakazie opuszczania kraju.

Policja obawia się, że oskarżony będzie próbował zbiec z kraju

W oświadczeniu policji cytowanym przez portal można przeczytać, że "Raffaele Sollecito... został poinformowany o zakazie podróży i ostrzeżony przez konfiskatą paszportu". Może się on jednak swobodnie przemieszczać po terenie Włoch, dopóki wyrok nie zostanie potwierdzony przez sąd kasacyjny.

Wczoraj sąd apelacyjny we Florencji podtrzymał wyrok za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher dla Amandy Knox, która została skazana na 28 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sollecito, który miał być jej wspólnikiem, otrzymał wyrok 25 lat więzienia. Prawnicy Knox i Sollecito zapowiedzieli już, że odwołają się od wyroku.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: