Azjatyckie media: Ciotka Kim Dzong Una uciekła przed egzekucją. Może przebywać w Polsce

"Ciotka północnokoreańskiego przywódcy przebywa w Europie" - podaje "The Korea Times". "Rzekomo przyjechała do Polski, gdzie ambasadorem Korei Płn. od 1998 r. jest przyrodni brat ojca Kim Dzong Una" - dodaje portal.

"Kim Kyong Hui, żona straconego w grudniu zeszłego roku Dzang Song Teka, przebywa w Europie, rzekomo w Polsce" - pisze "The Korea Times" , powołując się na japońską gazetę "Yomiuri Shimbun".

Ciotka Kim Dzong Una opuściła Koreę Północną po śmierci swojego męża i wyjechała do Szwajcarii - twierdzą źródła północnokoreańskie, które cytuje "Yomiuri Shimbun".

"Ciotka Kima mogła przyjechać do Polski na leczenie"

Następnie Kim miała rzekomo wyjechać do Polski. Tu ambasadorem jest przyrodni brat Kim Dzong Ila, ojca obecnego przywódcy Korei Północnej.

Północnokoreański informator nie wie, czy ciotka Kim Dzong Una została przymusowo wydalona z Korei, czy opuściła kraj dobrowolnie. Według "Yomiuri Shimbun" ciotka Kima nie cieszyła się dobrym zdrowiem i mogła wyjechać z Korei na leczenie. "Jeśli tak było, wkrótce wróci do kraju. Ale prawdopodobne jest też, że pozostanie za granicą na dłużej" - dodaje informator.

"Ciotka Kim Dzong Una jest uzależniona od alkoholu. Od sierpnia zeszłego roku cierpi też z powodu problemów związanych ze stopą. Kilka miesięcy temu miała ją leczyć w Rosji" - podaje japońska gazeta, powołując się na źródło zbliżone do północnokoreańskich władz.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: