Czy Schetyna będzie na liście do PE? "Tak, jeśli się zgłosi" - odpowiada Protasiewicz

W połowie lutego poznamy listy kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego. Czy znajdzie się na nich miejsce dla Grzegorza Schetyny? Szef kampanii Platformy - Jacek Protasiewicz - zapewnił w TOK FM, że jeśli były wiceszef partii będzie chciał startować - miejsce dla niego się znajdzie. Ale nikt nie zagwarantuje Schetynie, że to będzie "jedynka" na liście.

Platforma Obywatelska na niespełna cztery miesiące do wyborów europarlamentarzystów dopiero zaczyna szykować listy kandydatów. Jedną z największych zagadek jest to, czy o mandat Parlamentu Europejskiego będzie walczył zmarginalizowany Grzegorz Schetyna. Jednemu z najpotężniejszych niegdyś ludzi w PO dziś została jedna funkcja - szefa sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Czy Schetyna wystartuje w eurowyborach? - Odpowiedź na to zna tylko, albo przede wszystkim, on sam. Nie wiem, czy będzie chciał. Czy ma gwarancje, że będzie na liście, jak się zgłosi? Czy ma gwarancje, że będzie miał pierwsze miejsce na liście? Nie ma takiej gwarancji - odpowiedział Jacek Protasiewicz, który jest szefem kampanii PO.

I jednym z największych rywali Schetyny. Bo to właśnie Protasiewicz pokonał go wyborach na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej.

Jacek Protasiewicz przypomniał, w "Poranku Radia TOK FM", że uprawnienia do wskazywania kandydatów mają lokalne struktury partii. Ale to Zarząd Krajowy PO będzie decydować ostatecznie o kształcie list. Decyzja zapadnie w połowie lutego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

Więcej o: