Atlanta sparaliżowana. Kobieta urodziła córkę w samochodzie, ludzie spali w sklepach. "Wszystko przez 5 cm śniegu"

"Tysiące uczniów spędziło noc w szkołach, po tym jak wskutek burzy śnieżnej drogi stały się całkowicie nieprzejezdne" - podaje BuzzFeed. "5 cm śniegu całkowicie sparaliżowało Atlantę" - dodaje serwis. Na drogach tworzyły się ogromne korki, a jezdnie przypominały ślizgawkę.

Nie można powiedzieć, że burza śnieżna Leon nadeszła niespodziewanie. Władze Atlanty, jak wynika ze strony internetowej miasta , były gotowe na jej nadejście już dzień wcześniej. Nikt chyba jednak nie spodziewał się całkowitego paraliżu miasta wywołanego oblodzeniem ulic.

Dziewczynka przyszła na świat w samochodzie

Skutki paraliżu miasta świetnie zobrazował BuzzFeed . Serwis pisze m.in. o kobiecie, która urodziła swoją córkę w samochodzie.

Dziewczynka przyszła na świat na poboczu drogi, gdzie utknął samochód jej rodziców. Poród odebrał Tim Sheffield, policjant, który jechał na miejsce wypadku, ale zatrzymał się, widząc samochód stojący na poboczu. "Myślałem, że auto po prostu się zepsuło, ale okazało się, że jego pasażerka rodzi" - powiedział Sheffiled.

Wkrótce po narodzinach dziewczynki na miejsce dotarła karetka i przewiozła matkę i jej córeczkę do szpitala. Obie, matka i córka, czują się dobrze.

Ludzie spali w centrach handlowych

"Kiedy śnieg zaczął padać około południa, szkoły i biura zostały zamknięte. Tysiące ludzi wyjechały na drogi w tym samym czasie, zupełnie je blokując" - pisze BuzzFeed.

"Piaskarki i solarki nie mogły pracować z powodu korków, przez co warunki na drogach stawały się jeszcze gorsze. Niektórzy po prostu zostawiali swoje samochody i szli do domów pieszo albo szukali jakiegokolwiek schronienia".

Poniżej zdjęcia kierowców, którzy zdecydowali się na nocleg w centrach handlowych:

Niektórzy jako poduszek używali paczek z artykułami higienicznymi:

Dzieci utknęły w szkołach

Uczniowie ośmiu szkół w Atlancie zmuszeni byli zostać w nich na noc:

BuzzFeed poinformował, że wszystkie dzieci dotarły już do swoich domów. Dziś szkoły w Atlancie były zamknięte.

Według informacji ze strony internetowej miasta , drogi w Atlancie są już przejezdne, a wszyscy, którzy spędzili noc w centrach handlowych, dotarli już do domów.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>

 

Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

 

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>

Więcej o: