Owsiak parodiuje telewizję Republika. "To właśnie dla Was powołaliśmy Pe.publikę!"

Nie ustaje spór pomiędzy Jerzym Owsiakiem a TV Republika. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na na Owsiaknet.pl wideo "nowej telewizji Pe.publika", której nazwa i logo jednoznacznie kojarzą się z prawicową stacją.

Konflikt między Owsiakiem a Telewizją Republika zaczął się na konferencji prasowej WOŚP, na której szef Orkiestry przedstawiał plany na działalność fundacji w przyszłym roku. Dziennikarze telewizji pytali wtedy Owsiaka o faktury wystawione za zakup sprzętu medycznego oraz proces z blogerem Matką Kurką. Nie usatysfakcjonowała ich odpowiedź, że sprawa znajduje się w sądzie. Po kilku kolejnych pytaniach zostali wyproszeni z konferencji i wyprowadzeni przez ochronę.

Logo Telewizji RepublikaLogo Telewizji Republika Fot. Telewizja Republika

- Jeżeli gdziekolwiek spotkacie Telewizję Republikę, gońcie dziadygów. To zła telewizja, kolejna, która sączy tylko nienawiść - komentował potem Owsiak na wideoblogu. TV Republika nie pozostała mu dłużna, pytając w swoim programie "czego boi się Owsiak?". Do oskarżeń przyłączył się portal Niezależna.pl, pisząc o słowach Owsiaka jako o "języku nienawiści".

"Tęczowa telewizja Pe.publika"

Teraz na wideoblogu Owsiaka ukazała się parodia Telewizji Republika . Zarówno logo, jak i nazwa nawiązują do prawicowej stacji. Jednak w samym programie Owsiak nie rzuca oskarżeń, a przytacza e-maile od czytelników, mówi o tym, kto zagra na najbliższych koncertach fundacji oraz informuje, że w dniach 7-8 marca WOŚP rozlicza całą akcję.

Jedyny moment, w którym szef WOŚP odnosi się do swojego przeciwnika, to koniec filmiku, zwany "sentencją konia". Jerzy Owsiak w gumowej masce konia na twarzy mówi: - Jest to biurokratyczna instytucja, która pozwala dobrze żyć z ludzkich pieniędzy grupie kolesi związanych z Jerzym Owsiakiem. Jak się okazuje, jest to cytat z posła Artura Górskiego. Klip kończy się rżeniem konia.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: