Kalifornia: 300 węży odnalezionych w domu nauczyciela. Część z nich była martwa [ZDJĘCIA]

53-letni mężczyzna z Santa Ana w południowej Kalifornii został aresztowany. W jego domu odnaleziono pojemniki z co najmniej trzystoma wężami. Część gadów nie żyła.

Mężczyzna, 53-letni nauczyciel, trzymał zwierzęta w swoim domu w miejscowości Santa Ana. Część z nich była przechowywana w plastikowych kuwetach. Część zwierząt zdechła. Policję o nieznośnym fetorze poinformowali sąsiedzi.

Funkcjonariusze, którzy przeszukali dom, znaleźli co najmniej 300 gadów. Szacują, że może być ich nawet 100 więcej. W pięciopokojowym domu znajdowały się również spore ilości myszy i szczurów, które najpewniej służyły jako pokarm dla gadów.

Mężczyźnie postawiono zarzut zaniedbania zwierząt. Nalot policji to nie pierwsza interwencja. Wcześniej z mężczyzną próbowali współpracować ludzie działający w stowarzyszeniu opieki nad zwierzętami, ale bezskutecznie. 53-latek nie wpuszczał ich do domu.

Na razie nie wiadomo, skąd mężczyzna miał tak wiele zwierząt i od kiedy.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>