Sekielski: Politycy nie mogą czuć się bezkarni. Trzeba rozliczyć Macierewicza za WSI i Millera za więzienie CIA

Według Tomasza Sekielskiego powinna powstać sejmowa komisja śledcza ws. działalności Antoniego Macierewicza jako likwidatora WSI. - Politycy muszą być rozliczani ze swoich działań. Rozliczenie powinno objąć również tych, którzy godzili się na więzienia CIA w Polsce. Leszek Miller, który wzywa do rozliczenia Macierewicza, powinien najpierw rozliczyć się ze swoich własnych grzechów, przestać się zasłaniać racją stanu - mówił dziennikarz w TOK FM.

Już dawno Twój Ruch zebrał podpisy posłów popierających powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie działalności Antoniego Macierewicza jako likwidatora WSI i twórcy nowych służb wojskowych. Ale podjęcie decyzji w tej sprawie odwleka się. Choć powołania komisji chce także Sojusz Lewicy Demokratycznej i część posłów PO. Platforma zwleka z decyzją, bo wątpliwości ma premier.

Zdaniem Tomasza Sekielskiego komisja powinna zostać powołana, bo w sprawie Macierewicza "prokuratura umywa ręce".

- Jestem za powołaniem komisji, ale bez wielkiego entuzjazmu, bo nie mam wątpliwości, że jej powstanie jest podyktowane potrzebami bieżącej kampanii politycznej. Macierewicz to wdzięczny cel dla Janusza Palikota i Leszka Millera. Widać wyraźnie, że szczególnie Twój Ruch chce ze sporu z Macierewiczem uczynić oś swojej ofensywy marketingowej - mówił dziennikarz TVP w "Poranku Radia TOK FM".

"Politycy nie mogą być bezkarni"

Wyjaśnienie wydarzeń związanych z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych jest ważniejsze niż polityczne rozgrywki. - Moim, i pewnie państwa, zdaniem politycy nie mogą czuć się bezkarni. Muszą być rozliczani ze swoich działań i ponosić konsekwencje, jeśli ustalona zostanie ich wina czy nieprawidłowości w ich działaniu - stwierdził Sekielski.

Ale według gospodarza "Poranka Radia TOK FM" Antoni Macierewicz to niejedyny polityk, którego działanie powinno być rozliczone. - Kontrola powinna objąć również tych, którzy wiedzieli i godzili się na więzienia CIA w Polsce, w Starych Kiejkutach. Tak na marginesie - Leszek Miller, który dziś głośno wzywa do rozliczenia Antoniego Macierewicza, powinien najpierw rozliczyć się ze swoich własnych grzechów i przestać się zasłaniać racją stanu - uważa Tomasz Sekielski.

Przypomnijmy: według informacji "Washington Post" polskie służby dostały od Amerykanów 15 mln dolarów za udostępnienie ośrodka w Starych Kiejkutach. Szefem polskiego rządu był wtedy Leszek Miller, a prezydentem Aleksander Kwaśniewski. Miller powtarza, że nie wiedział o tajnym więzieniu CIA w Polsce, a jego nazwisko nie pojawiło się np. w raporcie Rady Europy na temat więzień.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

Więcej o: